2016 - Koło Wronki

Przejdź do treści

Menu główne:

spotkanie opłatkowe

w dniu 11.12.2016 w świetlicy Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wronkach odbyło się spotkanie opłatkowe Koła, było okazja do podsumowań sezonu, przekazania nowych istotnych dla pszczelarzy informacji oraz odznaczenia zasłużonego członka koła (srebrną odznakę PZP otrzymał Piotr Spędzia). Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia,  Prezes złożył wszystkim serdeczne życzenia.
W spotkaniu uczestniczył również Pan Mieczysław Wieczór - Burmistrz Miasta i Gminy Wronki - przekazał Pszczelarzom życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku. Następnie w świątecznej atmosferze nastąpiło dzielenie się opłatkiem. Relacja ze spotkania - "Gazeta Szamotulska Nr 51-52/2016

8 października 2016
Pszczelarze z Koła w Wieleniu uroczyście obchodzili jubileusz 135-lecia upamiętniony podniosłą chwilą poświęcenia i wręczenia Sztandaru.
Wręczenie sztandaru to ważne wydarzenie wieńczące wysiłki pszczelarzy i dotychczasową pracę całej społeczności pszczelarskiej, to  symbol pięknych idei Związku oraz znak koleżeńskiej i organizacyjnej wspólnoty. Na początku swojego istnienia w 1880 roku Towarzystwo Pszczelnicze w Wieleniu zrzeszało 20 członków, posiadało pod opieką 74 pnie pszczele. Pierwszy Zarząd tworzyli: Przewodniczący - Laferski - organista; Sekretarz - Rosenau - nauczyciel; Skarbnik - Szulc Józef.
Obecnie Koło Pszczelarzy w Wieleniu liczy 18 członków, którzy posiadają ponad 350 rodzin. Funkcję Prezesa pełni Mieczysław Hudziński. W trakcie uroczystości zasłużonym pszczelarzom wręczono przyznane odznaczenia i wyróżnienia. Uroczystości połączono z obchodami VIII Regionalnego Dnia Pszczelarza oraz I Targami Produktu lokalnego. W uroczystościach brali udział przedstawiciele Koła Wronki


21 sierpnia godz 10.30 w kościele p.w św. Krzyża i św. Michała w Biezdrowie odprawiona została Msza  Święta w intencji Rolników, Sadowników, Działkowców i Pszczelarzy. W Mszy Św. odprawianej przez gospodarza parafii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych Gminy Wronki, delegacje sołectw, przedstawiciele kółek i organizacji związanych z rolnictwem działających w Gminie Wronki. Pszczelarze dziekując Bogu za miniony rok jako wotum dziękczynne ofiarowali świece ołtarzowe wykonane z wosku pszczelego oraz najczęściej produkowane w regionie gatunki miodów. Po mszy Koło Gospodyń Wiejskich w Biezdrowie zorganizowało spotkanie zaproszonych delegacji.

24 lipca 2016  w ośrodku Mormin Pszczelarze z koła w Ostrorogu uroczyście obchodzili 40-lecie swojego istnienia. Koło pszczelarzy  powstało w 1976 roku z inicjatywy Stanisława Wojtasza oraz przedstawiciela Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy Piotra Konarzewicza. Jednym z założycieli był Florian Pyc. Na początku swojego istnienia koło liczyło 39 członków. Obecnie koło w Ostrorogu liczy 20 członków, którzy posiadają ponad 500 rodzin.  Aktualnie Prezesem  Koła jest Władysław Mikołajczak. W trakcie uroczystości zasłużonym pszczelarzom wręczono przyznane odznaczenia i wyróżnienia.
W uroczystościach brali udział posłowie RP, senator RP,  przedstawiciele władz samorządowych oraz kół pszczelarzy z gmin sąiadujących.


FESTYN
"ŚWIĘTO DZIECKA"
26-06-2016


Organizator: Zarząd Osiedla "NA GÓRCE"
Patronat: Burmistrz Miasta i Gminy Wronki

Program festynu

  • zamki dmuchane

  • biegi dla dzieci

  • bieg rodzinny

  • wyścig na rolkach

  • konkurencje sprawnościowe

  • pokaz rodziny pszczelej - szklany ul

  • prezentacja wozu strażackiego


W  dniu 02-04-2016
w restauracji "GOŚCINNA" w Podaninie odbył się Walny Zjazd Sprawozdawczo - Wyborczy delegatów RZP. Ustępujące władze otrzymały absolutorium.
Na kolejną kadencję Prezesem RZP wybrany został:
Pawłowski Walenty
Do Zarządu wybrano:
Górska Maria;  Berndt Tomasz;  Górny Krzysztof;  Tucholski Henryk;  Borzych Jacek;  Rochowski Zbigniew.   

 
Copyright 2019. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego